ZITON ADRESLENEBİLİR YANGIN ALARM SİSTEMLERİ 

    Ziton adreslenebilir yangın alarm sistemi ile tek panelden çok panelli geniş networklu uygulamalar olmak üzere endüstriyel tesis, okul, hastane, otel, konut gibi birçok orta ve büyük ölçekli binada özel tasarım mühendislik çözümleri ile standartlara uygun, kaliteli ve ekonomik yangın alarm ve kontrol sistemi çözümleri sunuyoruz.

Kaliteli Ürünler, Yaygın Hizmet 
    Avrupa Standartlarına uygunluğu LPCB ve benzeri akredite test kuruluşlarınca sertifikalandırılmış olan Ziton adreslenebilir yangın alarm sistemlerinin tüm projelendirme, satış ve mühendislik hizmetleri Türkiye çapında seçkin ve deneyimli personelimiz tarafından sağlanıyor.

Sistemin Özellikleri 
    Otomatik Self Test -Tüm dedektörlere fonksiyon ve kalibrasyonlarının kontrolü için sistem tarafından 24 saatte bir otomatik fonksiyon testi yapılmaktadır.        
     Otomatik Kirlilik Kompanzasyonu - Her bir dedektör için, dedektörün sabit bir hassasiyetle çalışmasını sağlar.         
     Akıllı Hat İzolasyonu – Sistem bütünlüğünü sağlamak ve kesintisiz veri iletimi için hattaki bölgesel veya genel kısa devre arızalarını izler.
      Gelişmiş Alarm Doğrulama – Her bir adres için dedektörün bulunduğu ortamın şartlarına uygun çift seviyeli alarm doğrulama seçeneği mevcuttur.
     Gündüz/Gece Modu – Gündüz ve gece uygulaması için farklı dedektör hassasiyetleri, alarm gecikmeleri vs. programlama imkanı mevcuttur.    

    Peer to Peer Network- Sistemde bir ya da birden çok kontrol paneli tüm sistemin durumunu izleyip kontrol edebilen ana panel olarak tanımlanabilir.    

    Raporlama -Alarm, arıza, reset gibi olayların tümü kontrol panelinin hafızasında tutulur. Kullanıcı 1000 adet kaydı panelden izleyebilir ya da çıkış alabilir. Geniş alarm raporlama, paneller arası tahliye ve sebep-sonuç senaryoları gibi birçok network özelliği çok binalı ve geniş networklu sistemlerde Ziton Yangın Alarm Sistemini tercih nedeni yapmaktadır.

    Grafik Yazılım -Sistem kontrol ve grafik gösterge bilgisayarları networke bağlanabilmektedir. İzleme ve kontrol özellikleri tümüyle programlanabilir. Networkteki herhangi bir panele ait alarmlar, olaylar, bulunduğu yangın bölgesi dahil tüm lokasyon ve adres detayları sistemden izlenebilmektedir. UTC tarafından sunulan bu yazılım ile kartlı geçiş, hırsız alarm ve video gözetleme sistemlerini tek bir platform altında entegre ederek, tek bir kullanıcı arayüzünde toplamak mümkündür.

ZITON YANGIN ALARM VE EOCORTEX VMS ENTEGRASYONU 


ZITON ATS ENTEGRASYON PLATFORMU 

UTC ATS Grafik Alarm Yazılımı ve Entegrasyon Platformu:
• Ziton ATS platformu ile farklı lokasyonlardaki yangın ve güvenlik sistemlerini tek bir ekran üzerinden izleme ve yönetme imkanı
• Yangın Algılama, CCTV, Kartlı Geçiş Sistemleri entegrasyonu
• Birden fazla noktadan izleme ve kontrol
• Kullanıcı sınırı olmaksızın tanımlanan kullanıcılara yetki seviyesi
• Alarm bölgesini hızlıca tanımlamak adına dinamik kat planları
• Türkçe dil desteği
• Gelişmiş raporlama imkanı


UTC ATS GRAFİK ALARM YAZILIMI VE ENTEGRASYON PLATFORMU
    

ATS8600 ATS Platformu için Entegrasyon ve Grafik İzleme Yazılımı Paketi, 2 adet NVR Cihazı ve 2 adet Ziton ZP2 Panel Bağlanabilir
ATS8610 ATS Platformu için Entegrasyon ve Grafik İzleme Yazılım Paketi, 25 adet NVR Cihazı ve ZP2 Panel Bağlanabilir
ATS8640 ATS Platformu Cihaz Ekleme Linsansı
2010-2-PAK-NET128 Ziton Network Genişletme Lisansı - 32 panel / 128 çevrim
2010-2-PAK-NET256 Ziton Network Genişletme Lisansı - 64 panel / 256 çevrim
2010-2-PAK-RMBN ZP2 Panelleri için Haberleşme Arabirim Lisansı - BACnet IP
2010-2-PAK-RMMB ZP2 Panelleri için Haberleşme Arabirim Lisansı - Modbus IP
2010-2-PAK-900 ZP2 Paneller için Apollo DriverAdreslenebilir Yangın Dedektörleri